Spacer po bibliotece

tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Jak dobrze mieć sąsiada

Sąsiedzi

“Akcja aktywacja” to hasło imprezy z cyklu “POSąsiedzku”, której organizatorem był Poleski Ośrodek Sztuki. Nasza biblioteka włączyła się do tej akcji, organizując 27 maja zabawę dydaktyczną pt. “Jak dobrze mieć sąsiada”. W zajęciach uczestniczyły dzieci z pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 164.  Przeczytanie wiersza Aleksandra Fredry “Paweł i Gaweł” oraz książki Sharon Jennings pt. “Franklin i jego sąsiedzi” skłoniło dzieci do swobodnych wypowiedzi o życiu “po sąsiedzku” na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji. Rozmowa ta stała się punktem wyjścia do dalszej części zajęć. Zadaniem uczestników było przygotowanie scenek pokazujących relacje międzysąsiedzkie oraz zaprojektowanie dla najmłodszych mieszkańców osiedla wymarzonego placu zabaw. Zajęcia zakończyła wspólna zabawa na tymże placu. W przerwach między poszczególnymi częściami zabawy pokazywano dzieciom fragmenty animowanego czeskiego serialu lalkowego pt. “Sąsiedzi”, w dobry nastrój wprowadzała także piosenka w wykonaniu polskiego zespołu wokalnego “Alibabki” “Jak dobrze mieć sąsiada”.

Rozpoczynamy zabawę

Sąsiedzka pomoc przy odrabianiu lekcji

Sąsiedzka pomoc przy wnoszeniu mebli

Sąsiedzka pomoc starszemu sąsiadowi