Spacer po bibliotece

ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Polecamy – przeczytaj

Dziecięce i młodzieżowe książeczki z dawnej półeczki – polecamy książki wydane w ubiegłym wieku – warto przeczytać !

Dzika Mrówka i tam-tamy

Dzika Mrówka pod żaglami

Podwodny świat Dzikiej Mrówki

Dzika Mrówka i tam-tamy / Marek Perepeczko

Pierwsza książka z serii przygód bliźniaków – Marka zwanego Dziką Mrówką i Jego Brata Jarka – hokeistów przeciwstawnych drużyn. Ojciec chłopców ochmistrz na statku po powrocie z  kolejnego rejsu i wysłuchaniu narzekań matki chłopców na temat ich niewłaściwego zachowania postanawia zabrać synów ze sobą w dwumiesięczny rejs do Afryki. W trakcie rejsu chłopcom udaje się uratować rozbitków, wytropić afrykańskich złodziejaszków i podjąć poważne decyzje o przyszłej nauce w Szkole Morskiej.

Dzika Mrówka pod żaglami / Marek Perepeczko

W czasie świąt Bożego Narodzenia ojciec zabiera Dziką Mrówkę na spotkanie Klubu Kaphornowców, co zaowocuje decyzją o porzuceniu hokeja na rzecz żeglarstwa. Dzika Mrówka zapisuje się do klubu żeglarskiego i uczestniczy w regatach. Niestety na początku wszystko kończy się wywrotką, ale już w kolejnych zawodach Marek odnosi sukcesy i w nagrodę zostaje uczestnikiem pełnomorskiego rejsu na jachcie “Stella Polaris” Załoga jachtu ratuje szwedzkich rozbitków i z uratowaną załogą płynie do Sztokholmu, gdzie podczas zwiedzania muzeum Dzika Mrówka zafascynowany żaglowcem “Vasa” postanawia poświęcić się kolejnej pasji, czyli poszukiwaniom zatopionych skarbów.

Podwodny świat Dzikiej Mrówki / Marek Perepeczko

Po powrocie “Stelli Polaris” do macierzystego portu, dowódca jachtu i Dzika Mrówka zostają odznaczeni za uratowanie życia szwedzkim rozbitkom. Kilka tygodni później Marek zapisuje się na kurs swobodnego nurkowania. Wraz z nim w kursie uczestniczy jego szkolna koleżanka Ulka. W trakcie wycieczki do Płocka Dzika Mrówka dowiaduje się o starodawnym grodzisku zatopionym na jakimś jeziorze i w czasie  wakacji razem z Ulką i innymi płetwonurkami prowadzą poszukiwania. Starożytne grodzisko znajduje Ula, a nagrodą za to odkrycie jest udział w treningach płetwonurkowych w wodach Adriatyku.

powyższe i kolejne tomy o przygodach Dzikiej Mrówki  są  dostępne w naszej bibliotece

Odwiedź nas na Facebooku