Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon A śnieżek prószy…

Czytamy i rozmawiamy o zimie Tegoroczna zima nas nie rozpieszcza. Za oknem temperatury dodatnie, śniegu mało. Jak w takich warunkach dzieci mogą korzystać z uroków zimy? Bibliotekarki chcąc wynagrodzić dzieciom te zimowe niedogodności, przygotowały zajęcia w trakcie których połączyły rozmowę z zabawą ruchową.
sanki_zima1

Po wysłuchaniu fragmentu z książki „Cztery pory roku: zima” Włodzimierza Dulemby i wierszyków z książki pt. „12 miesięcy” Marcina BrykczyńskiegoSezon na sporty zimowe uważamy za otwarty przedszkolaki podzieliły się wiadomościami na temat zimy, czyli: jaka jest pogoda, jak się ubieramy, jakie sporty zimowe uprawiamy i w jaki sposób pomagamy ptakom i zwierzętom zimą.
Druga część zajęć wzbudziła największy entuzjazm. W trakcie zabawy ruchowej najmłodsi odtwarzali różne dyscypliny sportów zimowych: narciarstwo, łyżwiarstwo, saneczkarstwo, kleiły też niewidzialne bałwany. Zabawa zakończyła się bitwą na śnieżne – papierowe kulki.

Wymyślony bałwan - jak żywy

11 stycznia 1016