Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon O Maćku i zwierzętach z Puszczy Białowieskiej, czyli rozpoczynamy zabawę z kamishibai

Nasz kamishibai

Teatrzyk

Pani Ala wchodzi z tajemniczą teczkąNa twarzach dzieci z PM nr 151, które 20 stycznia odwiedziły naszą bibliotekę odmalowało się zdziwienie. Dlaczego? Dlatego, że zamiast znajomych pań bibliotekarek ujrzały wchodzącą do dziecięcej biblioteki panią Alę, kierowniczkę sąsiedniej biblioteki dla dorosłych – z dziwną tekturową walizeczką. Nie był to jednak koniec niespodzianek, bowiem okazało się, że w niepozornej walizeczce mieścił się japoński teatrzyk obrazkowy – kamishibai. Za pomocą obrazków wykonanych na  kartonowych planszach, z tekstem znajdującym się na odwrocie każdej z nich toczyła się opowieść Tomasza Trojanowskiego „Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka”. Rozpoczynamy przedstawienie Było to smutne opowiadanie o tym jak wycinanie drzew w tropikalnej dżungli amazońskiej wpłynęło na wzrost temperatury na całym świecie, wskutek czego spłonęły drzewa w Puszczy Białowieskiej, a syn strażaka Maciek biedne zwierzęta ze spalonego lasu zaprosił do siebie do domu. Dzieci w skupieniu wysłuchały przedstawionej opowieści, uzupełnionej wiadomościami o znaczeniu lasu dla człowieka – o wyrobach z drewna, grzybach i owocach, ale też o zwierzętach, ptakach, owadach i zbawiennej dla własnego relaksu atmosfery lasu. Co nam daje las - kolorową kredka rysowane  Po wysłuchaniu wiadomości o lesie dzieci przeszły do czytelni gdzie rysowały to co najbardziej im się z lasem kojarzy i na zakończenie obejrzały wystawkę towarzyszącą zajęciom.
Teatrzyk

Wystawka książek o lesie