Spacer po bibliotece

PostHeaderIcon Przygoda zwana czytaniem – Hans Christian Andersen

Wystawka książek Hansa Christiana Andersena

Na prośbę Przedszkola Miejskiego
nr 112 w Łodzi najbliższe cztery spotkania poświęcimy życiu i twórczości duńskiego pisarza, autora baśni znanych na całym świecie (tłumaczenia w 80 językach) – Hansa Christiana Andersena. Dzisiaj przedszkolaki miały okazję obejrzeć na mapie miejsce urodzenia pisarza, a także dowiedzieć się jak wyglądało jego życie. Dzieci bez problemu odgadywały też czytane im fragmenty bajek. Ich odbiór wzbogacała prezentacja z rysunkami ilustrującymi poszczególne baśnie.Pogadanka Pisarz stworzył ok. 150 utworów dla dzieci; niektóre powstały z inspiracji obcą literaturą, m.in. “Księgą tysiąca i jednej nocy”, część oparta jest na motywach ludowych. Do najbardziej znanych należą: Brzydkie kaczątko, Świniopas, Księżniczka na ziarnku grochu, Królowa śniegu, Dziewczyna z zapałkami, Nowe szaty cesarza, i Calineczka. Baśnie Andersena zawierają głęboki sens humanistyczny i mają ponadczasowe przesłania. Morały płynące z przeczytanych dziś baśni są dobrym drogowskazem postępowania w dorosłym życiu.

4 lutego 2016 r.

Odwiedź nas na Facebooku