Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon “Jaskółka i pszczółka lata, znakiem to wiosny dla świata.” (przysłowie polskie)

Wiosna

Choć pogoda nas nie rozpieszcza, wcale się tym nie przejmujemy. W naszej bibliotece zapanowała wiosna. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 151 wypełniły czytelnię ślicznymi kartkami z wiosennymi kwiatami. Biblioteka zakwitła kaczeńcami, sasankami, przebiśniegami, zawilcami, krokusami i przylaszczkami. Chłopcy dla równowagi w Rysujemy wiosnęnaturze dołączyli

barwne motyle, ślimaki i biedronki. Wspólnie wypatrywaliśmy za oknem pierwszych zwiastunów nowej pory roku. W oparciu o „Księgę wiosny” A. Michałowskiej dzieci nazywały zimowe śpiochy zamieszkujące lasy, łąki i miasto. Odpowiedzieliśmy sobie na pytania co w wyglądzie, brzmieniu i zapachu przyrody mówi nam o zbliżającej się zmianie. Przedszkolaki zaskoczyły nas znajomością odmian ptactwa przylatującego do nas na wiosnę; ulubieńcem jest niezmiennie bocian – gwarant wkroczenia w nową porę roku. Astronomiczna i kalendarzowa wiosna już nadeszła, teraz pozostało nam tylko czekać aż pojawi się za oknem w pełnej krasie.

Rozmawiamy o wiośnie

kwiaty, wiosna, tulipany, motyle