Spacer po bibliotece

ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Zwierzęta na wsi

Wystawka książek o zwierzętach gospodarskich Co to są racice? Kto ma pyszczek, a kto ryjek? Czyim dzieckiem jest źrebię? Przed takimi pytaniami postawiliśmy dziś dzieci z PM nr 112. Po wspólnej gimnastyce konika Kazika zabraliśmy się do szukania odpowiedzi na zagadki obrazkowe, dźwiękowe i wierszowane opisy zwierząt zamieszkujących gospodarstwa wiejskie.

Rozpoczynamy zajęcia

Gimnastyka konika Kazika

Oprócz omówienia podstawowych faktów takich jak wygląd oraz charakterystyka każdego zwierzęcia wspólnie zastanowiliśmy się w jaki sposób jest ono pożyteczne dla gospodarza, obejścia w którym jest hodowane, a także dla nas jako konsumentów. Dzieci wspaniale się bawiły wydając dźwięki zwierząt gospodarskich, a po zajęciach bezbłędnie potrafiły opisać jakie produkty dają nam np. krowy i kury oraz jak pożytecznym zwierzątkiem jest niepozorny kot. Zwierzęta gospodarskie                                                                                   Łódź, dn. 11 kwietnia 2016 r.

Odwiedź nas na Facebooku