Spacer po bibliotece

ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Leśna wędrówka

Las jest domem dla zwierzątWielkimi krokami zbliża się termin wycieczki PM nr 151 do lasu Łagiewnickiego. Do takiej wyprawy należy się odpowiednio przygotować. Postanowiliśmy podjąć wyzwanie przybliżenia dzieciom co w trawie, a właściwie co w lesie piszczy. Zajęcia miały na celu przekazanie wiedzy merytorycznej na temat ekosystemu leśnego oraz zasad zachowywania się na terenie lasu, ale też uwrażliwienie dzieci na otoczenie.

Las

Las jest domem dla zwierząt

Las to nie tylko obszar drzew i krzewów i mchów. To miejsce magiczne, pełne dźwięków, zapachów i widoków, które możemy chłonąć. Nasze zielone płuca ziemi są także domem licznej flory i fauny, o której dyskutowaliśmy z przedszkolakami.Jak się zachować w lesie?

Dzieci bardzo odpowiedzialnie podchodzą do ochrony środowiska. Wspólnie opracowaliśmy regulamin właściwego postępowania dla małych i dużych. Teraz maluchy mogą spokojnie jechać do Łagiewnik, aby eksplorować tamtejsze tereny leśne.

Wystawka książek o lesie

Łódź, 13 kwietnia 2016 r.

Odwiedź nas na Facebooku