Spacer po bibliotece

ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Teatr i teatrzyk

Świat jest teatrem (2015.karnawalkomedii.pl)

Jest takie miejsce, które codziennie ma inne oblicze. Jednego dnia bawi, innego porusza, by kolejnego wywołać gęsią skórkę. Każdy wieczór raczy nas inną historią. O jakim miejscu mowa? Oczywiście o Teatrze. Wiedzmy jednak, że teatr to nie tylko budowla w sensie architektonicznym. Jest instytucją, dorobkiem kulturowym, a także działalnością artystyczną opartą na grze aktorów. A skąd to wszystko wiem? Byłam wczoraj na niezwykłym spotkaniu z klasą IIIA ze SP nr 164.Rozpoczynamy przygodę z teatrem Po dyskusji o tym jak wyglądały widowiska w starożytnym Rzymie, czym różniły się przedstawienia Teatru Elżbietańskiego od spektakli epoki romantyzmu i co to jest pantomima przeszliśmy do działania. Ćwiczenia mimiki wplecione w prezentacje oraz krótki scenki z pantomimy były rozgrzewką do prawdziwego przedstawienia. Uczniowie podzieleni na grupy odegrali 3 sceny na podstawie bajki Ch. Perrault’a pt.„Kopciuszek”. Zajęcia spotkały się z tak pozytywnym odbiorem młodzieży, że planujemy powtórzyć je w najbliższej przyszłości. Szkole podstawowej nr 164 dziękujemy za odwiedziny i życzymy samych sukcesów artystycznych. Do następnego spotkania!

Aktorzy w starożytnosci

Pantomima

Biblioteczny Teatrzyk Lalek

Teatr Kamishibai

Kopciuszek - przygotowania do balu

Wróżka odwiedza Kopciuszka

Kopciuszek wsiada do karety

Kopciuszek na balu

Maski teatralne (www.graffika.pl)

Łódź, dn. 20 kwietnia 2016 r.

Odwiedź nas na Facebooku