Spacer po bibliotece

tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Przygoda zwana czytaniem – Tove Jansson

Muminki (http://szwecjoblog.blogspot.com/)

W Skandynawii, w pewnej dolinie mieszkają tajemnicze postacie –Muminki, Ryjek, Włóczykij oraz Mała Mi. Wiodą oni bajkowe życie, lecz bardzo podobne do naszego zarazem. Centrum wydarzeń Doliny jest dom Mamusi i Tatusia Muminka: tu każdy może liczyć na ciepłe przyjęcie. Któż z nas nie chciałby spędzić choćby jednego dnia z Muminkami przeżywając z nimi różne przygody? Dzięki Tove Jansson- twórczyni Muminków możemy przenosić się w świat fantazji i zaprzyjaźnić z tymi uroczymi zwierzątkami. Autorka stworzyła nie tylko zarys charakterów postaci, lecz ilustrowała także swoje książki opowiadające  o perypetiach bohaterów. Dzieła doczekały się rozgłosu na całym świecie oraz licznych ekranizacji. Dziś wraz z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 112 obejrzeliśmy fragmenty jednego z odcinków przygód Muminków oraz zaprzyjaźniliśmy się z jego bohaterami i mamą Muminków – Tove Jansson.

Prezentacja Tove Jansson

Panna_Migotka

Łódź, dn. 18 kwietnia 2016 r.

Odwiedź nas na Facebooku