Spacer po bibliotece

ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Wzorowy pieszy

Poznajemy przygody Misi, Kotka, Lewka i myszek Misia idzie dziś pierwszy raz do przedszkola. Kotek mieszka znacznie dalej od przedszkola niż Misia, dlatego tata odwozi go samochodem. Lewek postanowił pojechać rowerkiem wraz z mamą, Omawiamy strój i elementy odblaskowe bezpiecznego przedszkolakaa myszki… miały wypadek! Zderzyły się pokonując trasę z domu do przedszkola na rolkach. Jakie zasady ruchu obowiązują pieszych i rowerzystów? Czy jadąc samochodem jako pasażer powinniśmy przestrzegać zasad bezpieczeństwa? Dlaczego myszki  się zderzyły i mają zdarte kolana? O tych oraz innych nurtujących nas pytaniach dyskutowaliśmy dziś z przedszkolakami PM nr 151.

Sprawdzian umiejętności praktycznych

Na podstawie  książki “Bądź bezpieczny na drodze” Liliany Fabisińskiej poznaliśmy zwierzątka, które codziennie pokonują drogę do  przedszkola różnymi środkami transportu. Dzieci omówiły jakie znaki dostrzegają na łódzkich ulicach i co one znaczą dla nas jako uczestników ruchu drogowego. Odbyliśmy krótką prezentację stroju wzorowego pieszego oraz tzw. odblasków, które zawsze powinny stanowić Literatura związana z tematem zajęć element naszej garderoby. W ramach podsumowania dzieci uczestniczyły w zajęciach praktycznych
z bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Maluchy doskonale orientują się czym jest znak STOP, sygnalizacja świetlna, zebra. Nie dały się złapać nawet na podchwytliwe  pytania i scenki do odegrania. W nagrodę otrzymały smocze odznaki wzorowego pieszego. Na zakończenie maluchy przeglądały przygotowane dla nich książeczki o tematyce związanej z zasadami ruchu drogowego.

Księgozbiór dotyczący tematu zajęćSmocza odznaka wzorowego pieszego Wręczenie odznak

Łódź, dn. 14.09.2016

Odwiedź nas na Facebooku