Spacer po bibliotece

PostHeaderIcon Poznajemy zawody- lekarz, pielęgniarka

eskulap

Siostra Sylwia & dr Kamila

Literatura dla początkującego lekarza, ratownika, pielęgniarki W bibliotece zdarzył się wypadek. W czytelni znaleźliśmy nieprzytomnego misia oraz rannego pingwina. Na pomoc natychmiast ruszył zespół ratowniczy- dr Kamila, siostra Sylwia oraz ochotnicy ze żłobka nr 20. Omawiamy sytuację kryzysową- poszkodowani i zakres udzielenia pierwszej pomocy Wraz z panią doktor szybko omówiliśmy zastaną sytuację i stan poszkodowanych. Następnie podzieliliśmy się na dwa zastępy. Pierwszy z siostrą Sylwią na czele zajął się skrzydełkiem pingwina. Konieczne były opatrunki oraz zastrzyk przeciwtężcowy . Drugi zastęp pod czujnym okiem dr Kamili zajął się ratowaniem misia. Nadchodzi pierwsza pomocPacjent został zbadany stetoskopem, a następnie otrzymał serię zastrzyków przeciwbólowych. Łapki zostały opatrzone,  na głowie położony kompres. Rekonwalescenci będą wypoczywać w bibliotece pod czujnym okiem personelu. Ich stan jest stabilny i ma się ku lepszemu. Nie straszne nam igły, Prężna akcja ratowniczabandaże i personel w kitlach. Wiemy jakie obowiązki pełni lekarz i pielęgniarka, co to jest ambulans i jak udzielić  pierwszej pomocy. Żłobek nr 20 stanął na wysokości zadania- są w nim sami dzielni i chętni nieść pomoc, przyszli lekarze i ratownicy. Dziękujemy za pełne adrenaliny zajęcia i obiecujemy mieć oko na pingwina i misia do czasu ich pełnego powrotu do zdrowia.

Kontrola sprawności sprzętu

Akcja zakończona powodzeniem- radości nie ma końca

Łódź, dn. 16.09.2016

Odwiedź nas na Facebooku