Spacer po bibliotece

ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Przygoda zwana czytaniem – Jan Brzechwa

Wystawka książek Jana Brzechwy Za oknem jesienna plucha. Pada deszcz, a aura nie zachęca do zabaw na powietrzu. Jak można osłodzić taki szaro-bury poranek? Odrobiną literatury ze szczyptą baśni, okraszoną dobrym humorem. W przytulnym zaciszu biblioteki każda pora jest dobra na książkę. Aby nie dać się jesiennej chandrze sięgnęliśmy po jednego z ulubionych polskich autorów literatury dziecięcej.

Przedszkolaki PM nr 151 na rozgrzewkę miały za zadanie zgadnąć kto to taki. Drogowskazem były fragmenty twórczości poety.
A może i wy drodzy czytelnicy chcecie wiedzieć o kim mowa? Autor „Samochwały”, „Na straganie” i wielu, wielu innych. A oto podpowiedź literacka:

„ Zachwycony jej powabem,
Hipopotam błagał żabę:
– Zostań żoną moją, co tam,
Jestem wprawdzie hipopotam,
Kilogramów ważę z tysiąc,
Ale za to mógłbym przysiąc,
Że wzór męża znajdziesz we mnie
I że ze mną żyć przyjemnie (…)”

Czy już wiemy? Oczywiście, że tak- to Jan Brzechwa i jemu poświęcony został nasz dzisiejszy poranek baśni. Dzieci chętnie słuchały zabawnych wierszy poety, a następnie oglądały ilustrujące je rysunki. Na zakończenie przedszkolaki przeglądały książeczki i wybierały, które wiersze podobają im się najbardziej.

Słuchamy bajek i wierszy Jana Brzechwy

Słuchamy bajek i wierszy Jana Brzechwy Książki są super!

Na stragania

6 października 2016 r.