Spacer po bibliotece

tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Dary jesieni

Dary jesieni

Hej ho, hej ho, na spacer by się szło… a służył on rozejrzeniu się wokół siebie. Jak zmieniły się barwy liści na drzewach, czy w trawie leżą już kasztany i jak zmieniła się pogoda. Wszystkie znaki na niebie i Ziemi wskazywały jedno- nadeszła jesień. Przedszkolaki z PM nr 151 otrzymały zadanie zebrania najbardziej kolorowych i urodziwych liści. Dlaczego?

Gdy już zebraliśmy kolorowe bukiety, wróciliśmy do biblioteki aby porozmawiać o naszej nowej porze roku. Czy ją lubimy, co ze sobą przyniosła i jaką kolejną porę zwiastuje. Aby uspokoić ciekawość dzieci, co będziemy robić z liści przeszliśmy do warsztatów. Wzorując się na pomysłach z książki „Kolorowe cudeńka z darów natury” A. Kussner- Neubert, spod małych paluszków naszych podopiecznych wyfrunęły barwne, jesienne motyle. Pyszniły się brązami, żółciami i czerwienią. A skrzydełka miały delikatne i zwiewne- z liści zebranych na spacerze. Z pozostałych liści przedszkolaki przyozdobiły suknię Pani Jesieni, której rysunek stworzyła dla nas koleżanka z filii nr 12- Magda Śliwińska. W ruch poszły liście, kredki i pastele. Dzieci miały pełną dowolność w wyborze projektu stroju i fryzury naszej nowej pory roku. Maluchy wykazały się sporą dozą kreatywności i wyobraźni. A poniżej możemy podziwiać efekty ich pracy:

Jesień przyszła do nas

Jesienne motyle

Jesienią, w październiku 2016 r.

Odwiedź nas na Facebooku