Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon “Obrazki z życia Misia Uszatka”

Zapraszamy na przedstawienie

Proszę Państwa oto Miś

A któż to taki? Miś koala, miś Panda, miś Yogi, a może Kubuś Puchatek? Przedszkolaki z PM nr 151 przecząco kręciły głową. I słusznie, bo bohaterem dzisiejszego spotkania był nasz rodzimy Miś Uszatek. Nasz biblioteczny miś grzecznie się przywitał i podał łapkę każdemu z uczestników zajęć. Porozmawialiśmy chwilę o tym kto stworzył misia o klapniętym uszku, jak jest on związanyBawimy się w Zip-Zap i Hib-Hob z naszym miastem oraz kto nakręcił filmową wersję przygód Uszatka, tak by nasi rodzice mogli oglądać jego perypetie w telewizyjnej wieczorynce. Aby lepiej poznać Misia, wspólnie zagraliśmy w zabawę teatralną Zip-Zap oraz grę na refleks, której nadaliśmy dumną nazwę “Hib-hob”.  Nie był to jednak koniec rozrywek, gdyż za naszymi plecami czekało tajemnicze drewniane pudło przypominające walizkę lub okno. Usiedliśmy aby posłuchać A co to takiego?kilku słów o tym co może mieć wspólnego nasza skrzyneczka z teatrem oraz co oznacza słowo kamishibai. Tak moi mili, czekało na nas przedstawienie. Teatrzyk Kamishibai oraz przedstawienie “Obrazki z życia Misia Uszatka” stworzone z inspiracji książką Czesława Janczarskiego “Miś Uszatek” spotkało  się z…ciszą jak makiem zasiał. Dzieci jak zaczarowane słuchały przygód małego misia, oglądając obrazki, ilustrujące czytane fragmenty. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki z przygodami Misia Uszatka i jego przyjaciół, które zostały Przedstawienie czas zacząćwłasnoręcznie wykonane przez naszą koleżankę z filii nr 12- Magdalenę Śliwińską. Serdecznie dziękujemy pani Magdzie za oprawę plastyczną naszego teatrzyku oraz zajęć mu poświęconych. A naszym czytelnikom polecamy zgłębienie tematu Teatru Kamishibai i zapraszamy na nasze przedstawienia.

Kolorujemy

Ilustracja do Teatrzyku autorstwa Magdy Śliwińskiej