Spacer po bibliotece

tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Przygoda zwana czytaniem – Ludwik Jerzy Kern

Ludwik Jerzy Kern - Wąż

Chodząc łódzkimi szlakami, przed jednym z centrów handlowych napotkamy osobliwy widok. Odziany w elegancki garnitur, buty i melonik. pies posiadający ludzkie ciało! Wyjątkiem jest jego psi łeb z czarnym noskiem i czarną łatką na lewym uchu. Bohater z dostojnym wyrazem pyska stoi w lekkim rozkroku wsparty dłońmi o parasol. Rzeźba Ferdynanda Wspaniałego, bo o nim mowa, ma 1,5 metra wysokości i masę 64 kg. Nie byłoby jednak Ferdynanda Wspaniałego, zabawnych wierszyków o dwóch jeżach, kawce z czkawką czy też żyrafie u fotografa gdyby nie charyzmatyczny poeta tworzący dla najmłodszych- Ludwik Jerzy Kern.

Przygoda zwana czytaniem - Ludwik Jerzy Kern Dziś wraz z Przedszkolem Pomarańczowym czytaliśmy wiersze o zwierzętach autorstwa pisarza, by później dzieci mogły z nami porozmawiać o przesłaniach poszczególnych utworów oraz o ich bohaterach. Jako zadanie domowe dzieci otrzymały polecenie narysowania swojego ulubionego zwierzątka z twórczości L.J. Kerna.  Aby poczuć się jak poeci, pisarze i twórcy przeprowadziliśmy krótkie warsztaty oparte na technikach teatralnych. Obudziliśmy nasz słuch zabawą w głuchy telefon, wyobraźnię grą w jednowyrazowe skojarzenia i nasze mięśnie grą w szeryfa i złoczyńców. W jednej chwili znaleźliśmy się na Dzikim Zachodzie, gdzie odbywały się pojedynki rewolwerowe, a refleks decydował o naszych dalszych losach. Nietypowa forma zajęć sprawiła, że przedszkolaki bez problemu przytaczają nazwisko autora i potrafią wymienić jego kilka dzieł. Bo najlepszym sposobem na utrzymanie uwagi i przyswojenie materiału jest nauka przez zabawę. I tą puentą składamy podziękowania dla Przedszkola Pomarańczowego za wizytę i zapraszamy na kolejne poranki baśni.

Prezentacja twórczości pisarza

Budzenie słuchu i wyobraźni