Spacer po bibliotece

tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Z wytwórni filmowej Walta Disney’a

Walr Disney
– ten znak zna chyba każde dziecko. Największa na świecie wytwórnia filmów animowanych założona przez braci Walta i Roya Disneyów stworzyła setki kreacji, które na ekranach telewizorów oglądamy do dziś.

Księżniczki Disney'a

Kraina Lodu

“Kraina Lodu”, “Kaczor Donald” czy “Auta” to jedynie przykłady animacji, które dzięki pracy wielu ludzi ożyły na ekranach kin i w domach. Stały się hitami, z których bohaterami tworzone są figurki, kubki, koszulki, a nawet pościel. W przypadku powyższych bajek w odróżnieniu od tych tradycyjnych, ich ekranizacja zapoczątkowała też wydania książkowe. Kaczor DonaldPosiadamy w zasobach duży zbiór disneyowskich wydań książkowych i serdecznie zapraszamy do ich wypożyczania. W dniu dzisiejszym dzieci z przedszkola Oliwkowy Gaj miały okazję obejrzeć przygody Myszki Miki w wersji czarno-białej i rozwiązywać quiz ze znajomości disneyowskich bajek i ich bohaterów. Nasi goście są na bieżąco z produkcjami wytwórni Walta Disneya i mogą spokojnie konkurować z prowadzącymi w zakresie wiedzy o nich. Na zakończenie, aby tradycji stało się zadość maluchy przeglądały papierowe wersje przygód obejrzanych wcześniej na ekranie.

Prezentujemy bajkowe postacie Disney'a

Bajkowe postacie Disney'a w książce