Spacer po bibliotece

tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Julian Tuwim, czyli wycieczka po Łodzi śladami małego Julianka

Śladami Juliana Tuwima

WystawaMały Julianek był takim samym 5-latkiem jak nasi dzisiejsi goście. Chadzał ulicami Łodzi- choć wyglądała ona inaczej niż dziś. Tu mieszkał, chodził do szkoły i rozrabiał. Fascynował się magią, jego eksperymenty pirotechniczne o mało nie skończyły się wysadzeniem w powietrze domu, a niechęć do przedmiotów ścisłych skończyła się zimowaniem ławeczka Tuwimaw szóstej klasie. Jako dorosły Julian Tuwim nie stracił nic ze swej dziecięcej wyobraźni- pisał przepiękne wiersze m.in. dziecięce, które znamy i kochamy do dziś. Pisał też dla dorosłych z pewnym dystansem do siebie i otaczającej go rzeczywistości. Miał wiernego przyjaciela- pieska Dżońcia, któremu poświęcił osobny wiersz. My wraz z maluchami z Przedszkola Pomarańczowego oglądaliśmy zdjęcia z czasów dzieciństwa O kim będziemy dziś rozmawiać?Tuwima, czytaliśmy wspólnie "Grzesia", "Okulary", "Ptasie Radio" i "Rzepkę", które dzieci wyjątkowo sobie upodobały. Przedszkolaki chętnie wzięły udział w rebusach związanych z uzupełnianiem brakujących w wierszach wyrazów. Na zakończenie zaprosiliśmy naszych milusińskich do zabawy z książką- wszakże nie może być wizyty w bibliotece bez kontaktu z lekturą.

Relaks z książeczką

Tuwim o Łodzi