Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Bajki z czarnego krążka – “Kot, który zawsze chadzał własnymi drogami”

Kot

Tytułowe opowiadanie po raz pierwszy ukazało się w tomie Rudyarda Kiplinga pt. „Just so stories” w 1902 roku. Autor napisał je z myślą o własnych dzieciach. Dzisiaj przedstawiamy wersję tej bajki nagraną  w formie słuchowiska.

W “Kocie, który zawsze chadzał własnymi drogami” pisarz zadaje pytania o pochodzenie cywilizacji, o różnice między naturą i kulturą i o to, co właściwie odróżnia ludzi od zwierząt. Pozornie autor zwraca się do dzieci, lecz dziecinny ton nie powinien zmylić uważnych dorosłych – to także opowieść dla nich pod rozwagę.
W role bohaterów bajki wcielili się znani polscy aktorzy min.: Henryk Borowski, Jan Matyjaszkiewicz, Daria Trafankowska. Płytę wyprodukowała firma Tonpress w 1988 r., znajduje się ona w zbiorach biblioteki. Zapraszamy do posłuchania fragmentu bajki:

Odwiedź nas na Facebooku