Spacer po bibliotece

PostHeaderIcon Kącik recenzji Smoka Jaśka

Smok2

13-piętrowy domek na drzewie

Andy i Terry mieszkają w trzynastopiętrowym domku na drzewie.
A ten domek jest najfajniejszy na świecie!Znajdziecie tu kręgielnię, oczko wodne pełne rekinów, tajne podziemne laboratorium oraz inteligentny piankomat, który podąża za człowiekiem krok w krok. Naprawdę, życie byłoby piękne, gdyby nie to, że dwaj kumple mają jeden dzień na napisanie nowej książki dla swojego wydawcy, Nochalskiej Księgarni…

Zdaniem czytelników:

„Mieszanina absurdu, szalonych pomysłów, nieprawdopodobnych zwrotów akcji, dobrego humoru, zabawnych ilustracji.”

„Trzynastopiętrowy domek na drzewie” to genialna książka nie tylko dla dzieci.”

“Ogrom absurdu, który może narodzić się w głowie małych dzieci potrafi przejść najśmielsze oczekiwania. Im starsi jesteśmy, tym więcej w nas racjonalizmu, a przynajmniej takie jest założenie. Czy jednak warto pozbawiać się pewnej dozy paradoksalnych pomysłów w życiu? Dlaczego zaprzestajemy wyobrażania sobie domku na drzewie, który ma nieskończoną ilość pięter i w dodatku posiada basen z rekinami?”Ala ma kota. A Ali?

Szana szyje na maszynie. Dana wstaje, Dana śpi. Lajla doi krowę. Ala ma kota… A Ali? Pamiętacie swoją pierwszą czytankę? A może dopiero szykujecie się do szkoły? Czy jesteście ciekawi, jak brzmi pierwsze zdanie, które przeczytacie? Z tej książki dowiecie się, od czego zaczynają naukę dzieci z różnych stron świata.

Zdaniem czytelników:

„Jest to niezwykle interesujące doświadczenie … na bazie pierwszego zdania z elementarza wyłania się bowiem natychmiast specyfika świata, kraju i języka z którego ono pochodzi … to niezwykle fascynująca podróż … dodatkowo ozdobiona ciekawymi ilustracjami, stylizowanymi na rysunek dziecka …”

„Dzięki tej książce dzieci poznają różne kraje i języki, różny zapis dźwięków: litery często wyglądają jak jakieś maleńkie robaczki. Ilustracje odzwierciedlają klimat danego kraju: Brazylia to barwne pióropusze i stroje karnawałowe, Afganistan: tłumy wiernych przed meczetem, Australia: opera w Sidney, Nigeria – kobiety z koszami i naczyniami na głowach. Językowa podróż po świecie dla najmłodszych– bez wychodzenia domu.”

Ale jazda! Historia samochodu

Poznajcie historię samochodu od wynalezienia koła do współczesnych bolidów Formuły 1! Czy wiecie, że… człowiek wymyślił koło nie po to, by się przemieszczać, lecz by… robić gliniane naczynia? Choć trudno w to uwierzyć, historia samochodu zaczyna się ponad 5000 lat temu w Mezopotamii od wynalezienia koła garncarskiego. Znajdziecie w tej książce starodawne wozy, dyliżanse, maszyny parowe, które zapoczątkowały erę motoryzacji, pierwsze pojazdy silnikowe jeszcze bez kierownicy, hippomobile, automobile, a także niezwykłe auta Jamesa Bonda i Batmana. Zobaczcie, z jakich części składa się samochód oraz jak działa jego silnik. Przedstawiamy też słynnych konstruktorów, odważnych kierowców i ich szalone rekordy prędkości.

Zdaniem czytelników:

„Chłopak czy dziewczyna, dziecko czy rodzic, każdy dowie się z niej czegoś fascynującego w temacie historii samochodu. Dzięki Wydawnictwu Bajka znów otrzymujemy dobrze skomponowaną lekturę”

„(…) gdy trafiasz na rozkładówkę poświęconą kultowym samochodom, no… to można sobie trochę odjechać! Czerwone Ferrari, Cadillac, Rolls-Royce, hipisowski garbus, Mustang czy Batmobil to prawdziwa gratka! Pomarzyć zawsze można… Historia samochodu działa na wyobraźnię”

Madre sówki

źródło opisów treści i opinii czytelników: http://lubimyczytac.pl/ oraz okładki opisywanych książek

Odwiedź nas na Facebooku