Spacer po bibliotece

Składniki:
–  wypoczęte przedszkolaki
– 1 biblioteka z dużą powierzchnią użytkową
– kilka metrów zaczarowanej wykładziny zmieniającej się w rzekę
– 1/2 kg papierowego śniegu
– 2 litry wyobraźni
– 3 łyżki poczucia humoru
– szczypta magii

Przygotowanie:
Budzimy uśpioną wyobraźnię i uwagę maluchów. Dobrze sprawdzają się zagadki i rebusy pani Sylwii. Dzieci robią się lekko rumiane i możemy przystępować do działania. Odmierzamy właściwe proporcje wiadomości o sportach zimowych, bezpieczeństwie w czasie zimy i dyscyplinach występujących na olimpiadzie zimowej. Co jakiś czas zaglądamy jak reagują składniki. Gdy są już dobrze połączone z naszymi wiadomościami doprawiamy je krótkim podsumowaniem i przystępujemy do rozdzielenia na porcje. Do każdej dyscypliny…znaczy się salaterki po trochu- hokeja, snowboardu, jazdy figurowej na lodzie, skoków narciarskich itd. Każdy ma prawo wybrać własną dziedzinę sportu. Jedne prezentowane są w parach, inne indywidualnie- wszak nie wszystkie składniki można łączyć. Kibicujemy reprezentantom poszczególnych dyscyplin sportowych. I voila! Mamy pyszną różnorodną smakowo i wizualnie symfonię smaków.

Na deser przechodzimy przez rwącą rzekę po skałach, by dotrzeć na polanę, gdzie rozgrywamy bitwę na śnieżki.  Mamy słodkie zakończenie naszej zimowej przygody z PM nr 112

Odwiedź nas na Facebooku