Spacer po bibliotece

ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Tajemnica Wróżki

Dzisiejszy dzień należał do bardzo pracowitych dla III- klasistek ze Szkoły Podstawowej nr 41 w Łodzi. W czasie półtorej godziny warsztatów napisaliśmy oraz zilustrowaliśmy książkę. Dziewczynki w czasie luźnej rozmowy, od której zaczęłyśmy, jednogłośnie przyznały, że uwielbiają serię "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" Martina Widmarka.

Następnie stosując metodę pracy Open Space powstała mapa pomysłów i haseł do naszej własnej książki, którą uczennice zdecydowały się stworzyć w hołdzie dla swoich ulubionych bohaterów. Każda z uczestniczek miała za zadanie dopowiedzieć maksymalnie trzy zdania do opowieści swojej poprzedniczki. I tak powstały 22 zdania, które dziewczyny przepięknie sparafrazowały i okrasiły ilustracjami. Nie sposób nie pochwalić się efektem końcowym pracy naszych gości. Skany z książki w całości zamieszczamy na blogu- oryginał dziewczynki zabrały na pamiątkę. Prowadzący starał się jak najmniej ingerować w proces tworzenia książki. Dzięki własnemu doświadczeniu i uczeniu się na błędach dziewczynki miały ą możliwość wyciągnięcia własnych wniosków na przyszłość. Na drobne błędy przymykamy oko, ponieważ warsztaty służą rozwojowi, jest tu miejsce na pomyłki. Warsztaty oprócz głównej funkcji jaką jest stworzenie własnego wytworu literackiego mają też wymiar biblioterapeutyczny. Trenując naszą wyobraźnię, warsztat literacki, język oraz empatię otwieramy się na książkę jako taką. Dzięki takim zajęciom dzieci chętniej sięgają po literaturę, wzbogacają swoje słownictwo oraz utożsamiają się z bohaterami książek, po które sięgają.

15 marca 2017

Odwiedź nas na Facebooku