Ułóż smoka

ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Bach, Mozart czy Chopin? cz. 2

Nie każde dziecko posiada słuch muzyczny, nie każde zostanie muzykiem. Każde jednak może aktywnie słuchać. Słuchanie muzyki w czasie warsztatów zawiera wiele elementów- korzystamy z różnych środków ekspresji i wyrazu. Zajęcia pozbawione są tresury- to muzyka jest dla dzieci, nigdy odwrotnie. Dzięki nauce przez zabawę i łączeniu tańca, śpiewu i rytmiki, uczestnicy obcują z muzyką klasyczną w sposób dający im radość. Jest to ogromny sukces, ponieważ przyświeca nam właśnie uwrażliwienie na odbiór muzyki poważnej i przybliżenie jej maluchom. Dzięki odpowiedniemu wprowadzeniu w zajęcia oraz elementom ciekawym dla młodych uczestników; takim jak rekwizyty, instrumenty, gry dydaktyczne; możliwy jest do zrealizowania nawet na pozór bardzo ambitny program. Wiek uczestników nie stanowi bariery. W poniedziałek gościliśmy 5-6 latki z Przedszkola Miejskiego nr 112. Stworzyliśmy własne instrumenty- grzechotki, a następnie wypróbowaliśmy ich możliwości. Liczyła się kreatywność i dobra zabawa. Największą radość dawała gra na grzechotkach do utworu „La Raspa”

Łódź, dn. 05.04.2017

Odwiedź nas na Facebooku