Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Edukacja czytelnicza, czyli co robi maluch w bibliotece?

Czy warto zapraszać na zajęcia dzieci 2-3 letnie? Nasza biblioteka prowadzi warsztaty i zajęcia także dla żłobka. Czemu to służy? Kontaktowi z książką i wyrabianiu potrzeby kontaktu z książką już od pampersa. Początki nie są łatwe- nowe otoczenie, obcy ludzie, budzą w dzieciach emocje. Na początku pozwalamy się zaadoptować maluchom. Podejść do naszej rakiety z książeczkami-zabawkami, pobawić się nimi bez naszej ingerencji. Powoli, w swoim tempie, czasami książka musi być sprawdzona w smaku, dotyku. Jest to czas, kiedy dziecko oswaja się z budynkiem biblioteki i książeczką. Powstaje interakcja.  Gdy ten etap jest już za nami zaczynamy króciutko pokazywać grupie książeczki, opowiadamy co na nich jest, wspólnie zgadujemy nazwy zwierzątek, owoców etc. A gdy dzieci chodzą już do nas dłuższy czas wprowadzamy głośne czytanie. Zawsze kończy się ono własną zabawą z książeczką- ma ona przecież zostać przyjaciółką na lata. I tak edukujemy do czytelnictwa, by w wieku przedszkolnym ruszyć z warsztatami, zajęciami i pogadankami tematycznymi. Nigdy nie jest za wcześnie na książkę!

Odwiedź nas na Facebooku