Spacer po bibliotece

ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Animal Patrol w Bibliotece pod Smokiem

Pod biblioteką zaparkował samochód Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi. Co się stało? Czy zakradło się tu jakieś zagubione zwierzątko lub grasuje groźny zwierz? Nie moi drodzy. Na nasze zaproszenie przyjechał zespół pomagający zwierzętom, gdy te znajdą się w potrzebie.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 151 przez pierwsze minuty zajęć siedziały w bezruchu z wrażenia. Panowie z Animal Patrolu przynieśli siatki, chwytaki, klatki, sprzęt do łapania oraz ratowania zwierząt, a nawet psi fantom! Maluchy usłyszały jak wygląda typowy dzień pracy naszych gości, choć każdy przypadek jest inny- można zostać wezwanym do znalezionej w parku malutkiej wiewiórki, która spadła z drzewa, do zranionej sarny lub… bezpańskiego węża pełzającego po osiedlu! Każdy z przedszkolaków mógł schwytać węża do worka za pomocą chwytaka, przymierzyć bardzo ciężką kurtkę, którą zakłada się do interwencji z agresywnymi zwierzętami, obejrzeć sprzęt ratowniczy. Strażnicy odegrali z dziećmi scenki jak należy, a jak nie wolno się zachowywać w kontakcie z psem, którego nie znamy. Zostały zaprezentowane 2 pozycje obronne w razie ataku agresywnego zwierzęcia. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały od naszych gości upominki. Maluchy były zachwycone zajęciami z panami z Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi. Bardzo dziękujemy za odpowiedź na nasze zaproszenie i przeprowadzenie prelekcji, która będzie dobrą nauką dla każdego z nas o profilaktyce zachowań oraz postępowaniu w kontakcie z różnymi zwierzętami w różnych sytuacjach kryzysowych. Nie da się opisać słowami jak miło będziemy wspominać Państwa wizytę. A już za rok postaramy się o prelekcję Animal Patrolu dla naszych czytelników w starszym wieku.

11 kwietnia 2017

Odwiedź nas na Facebooku