Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Kwiecień plecień, bo przeplata…

Kiedy pogoda za oknem nie rozpieszcza, a temperatura spada tak, że  kwiecień zamienia się w „Lucień” to znak, że czas…pójść do biblioteki. Trzeba sobie umilać zimne wieczory kubkiem gorącej herbaty i dobrą lekturą, która przeniesie nas w inny świat. Z naszego księgozbioru każdy wybierze coś dla siebie- magiczny świat baśni, przygodę z piratami,  a może science-fiction? U nas każda półka ugina się od historii zaklętych na papierowych kartach. To od nas zależy w jaką podróż się udamy. Smok Jasiek już od progu wita czytelników i zachęca- nie ograniczajmy się. Wypożyczmy kilka pozycji, oderwijmy się od aury za oknem i dajmy porwać naszej przyjaciółce książce. Pójdźmy śladem maluchów z przedszkola Oliwkowy Gaj, które z zapałem wertowały regał-rakietę z książeczkami-zabawkami w poszukiwaniu skarbów. A mamy ich sporo, ciocia Sylwia dziś doradzała,  i czytała fragmenty, by ułatwić decyzję po co warto sięgnąć. Wybór jest przecież tak ogromny, że ciężko się zdecydować. W końcu przedszkolaki wybrały książeczki do przedszkola na kolejny miesiąc,  a my zapraszamy do odwiedzin czytelników w każdym wieku. Czytelnia jest do Państwa dyspozycji, półki kuszą tysiącami książek. Tylko czytać!

Odwiedź nas na Facebooku