Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon "Książek poruszanie"- warsztaty animacji poklatkowej

25 oraz 26 kwietnia klasa IIIa  ze Szkoły Podstawowej nr 164 zamieniła się w ekipę filmową. W ruch poszły nożyczki, filc i kolorowy papier, laptop, aparat, a także inne sprzęty, by powstałą awangardowa animacja. A wszystko to w ramach projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie pt. “Porusz wyobraźnię. Zagraj z nami w książkę”.

Projekt ten jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego celem jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych i zachęcenie uczniów do twórczego działania. Odbiorcami są dzieci ze szkół podstawowych dzielnicy Łódź-Polesie.  Warsztaty realizowane będą do listopada bieżącego roku w sześciu filiach MBP Łódź-Polesie. A dlaczego książek poruszanie? Na to pytanie odpowiedziały  panie z firmy Momakin- prowadzące warsztaty. Pani Martyna odkryła przed nami tajniki animacji poklatkowej.  Zadaniem uczestników było adaptowanie książki “Kiedy będę duży, to zostanę dzieckiem” Macieja Blaźniaka. Dzieciom spodobało się, że z odbiorców stają się twórcami. Były to pierwsze z cyklu warsztatów  twórczego myślenia, animacji, twórczego pisania czy komiksu.  Kolejne warsztaty już wkrótce, zachęcamy do śledzenia relacji ze spotkań.

Łódź. dn. 26.04.2017

Odwiedź nas na Facebooku