Spacer po bibliotece

PostHeaderIcon Kącik recenzji Smoka Jaśka

Smok Jasiek

image

Rodzice Matyldy nie rozpieszczają jej i nie okazują miłości. Chcą wychować silną i niezależną córkę. Nocami jednak coś dusi ich w piersiach, wyciągają to więc z serc i chowają w starej walizce. Mała Matylda wyrasta na garbuskę. W szesnaste urodziny otrzymuje prezent: legendę o wiedźmie, która spełnia życzenia. Pewnego dnia po kłótni z rodzicami Matylda ucieka z domu – chce odnaleźć wiedźmę, zamienić się w piękną królewnę, a rodziców ukarać i wtrącić do lochów. W swoją podróż zabiera z domu tylko starą walizkę…

Zdaniem czytelników:

„(…) przejmująca i wciągająca baśń o dążeniu do zaznawania miłości. To również inspirująca opowieść o poszukiwaniu siebie i o ludziach, którzy – jeśli tylko im na to pozwolimy – pomogą nam w drodze do celu, pocieszą i wesprą.”

Baśń czyta się z wielką przyjemnością. Jest w niej dużo optymizmu, mimo że życie Garbuski, w jej odczuciu, nie było pasmem szczęścia.”

image

Liv zawsze przywiązywała dużą wagę do snów. Ale odkąd zamieszkała w Londynie, znalazły się w centrum jej zainteresowań. Tajemnicze zielone drzwi. Gadające kamienne posągi. Niania z tasakiem w schowku na miotły… Tak, ostatnio sny Liv stały się bardzo dziwne. A szczególnie ten: czterech chłopaków, łacińskie inkantacje, dziwny rytuał, a wszystko to w nocy pośrodku cmentarza. No tak, Liv zna tych chłopaków z nowej szkoły – i zawsze, gdy spotykają się na jawie, oni zdają się wiedzieć o niej więcej, niż powinni… Chyba że… śnili ten sam sen, co ona?Ta czwórka skrywa przed nią jakąś tajemnicę, ale ciekawska Liv nie powstrzyma się przed niczym, żeby dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi. I wcale nie przeszkodzi jej fakt, że każdy z tych chłopaków jest wręcz zabójczo przystojny.

Zdaniem czytelników:

„U Kerstin Gier sen to rodzaj portalu, który umożliwia kontakt z rówieśnikami. Jednak sytuacja staje się niepewna, sprawy trochę niepokojące, a senne wyprawy nie zawsze są miłe i bezpieczne. Zdaje się, że ta królicza ciemna nora skrywa coś jeszcze…”

„Kolejna genialna seria Pani Kerstin Gier! Wprost nie potrafiłam się oderwać od tej książki! Liv Silver i tajemnica snów, a także czterech przystojniaków i jedna "troszkę" świrnięta dziewczyna.
Mnóstwo przygód, pełno śmiechu, tajemniczości, a nawet trochę romantyzmu :D. A także jak po każdej części książek tej Pani mam coraz większą chrapkę na kolejne tomu i kolejne :D.”

Akcja nie pędzi w szalonym galopie, tajemnice stopniowo budują napięcie. Dopiero pod koniec przyspiesza, ale nie jest to absolutnie wada. Książkę pochłonęłam w niecałą dobę, i już czekam aż dorwę się do następnej części 🙂

image

Zbiór najciekawszych opowieści, przedstawiających starożytnych bogów i bohaterów. Znalazły się w nim mity najważniejsze dla kultury antycznej Grecji. Dzięki pełnym humoru opowieściom Grzegorza Kasdepke mity greckie zagoszczą w sercach i wyobraźni młodych czytelników. image

Zdaniem czytelników:

„Pomysł genialny w swej prostocie. Mity jako opowieści z natury swej opowiadane a nie spisane powinny być przekazywane językiem mówionym, a nie literackim. Kasdepke wpisał w nie jeszcze wyraźną obecność dziecięcego czytelnika, do którego bardzo dowcipnie się zwraca od czasu do czasu.”

„Rewelacyjny pomysł zrealizowany bezpretensjonalnie i z wielką rzetelnością. Polecam wszystkim dzieciom.”

clip_image002

źródło opisów treści i opinii czytelników: http://lubimyczytac.pl/oraz okładki opisywanych książek

12 maja 2017 r.
w Tygodniu Bibliotek 8-15 maja 2017 r.

Odwiedź nas na Facebooku