Spacer po bibliotece

ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Przygoda zwana czytaniem- Ralf Butschkow

W dniu dzisiejszym w podróż po literaturze zabrała nas Mądra Mysz. Seria Ralfa Butschkowa– bohatera dzisiejszego poranka baśni, przybliża najmłodszym realia zawodów oraz jak sama okładka głosi są to „…książeczki, które objaśniają świat.” Dzieci z przedszkola miejskiego nr 112 w Łodzi uwielbiają głośne czytanie, w związku z czym taką też formą zaczęły się dzisiejsze zajęcia z nimi. Czytając i rozmawiając z dziećmi o książkach nie tylko przekazujemy maluchom wiedzę i uczymy języka. Rozwijamy także dziecięcą wyobraźnię i otwieramy na myślenie oraz wartości. Pod koniec zajęć przedszkolaki same wybierały książeczki, które następnie przeglądały z rówieśnikami. Rodzicom odwiedzającym naszą bibliotekę polecamy wypożyczanie książeczek z serii Mądra Mysz. Pamiętajmy, że ważny jest dla rozwoju dziecka stały kontakt z książką, a wspólnie spędzony czas na czytaniu buduje więź z dzieckiem. Zgodnie z akcją Cała Polska czyta dzieciom zachęcamy do czytania pociechom  minimum 20 minut dziennie.

Odwiedź nas na Facebooku