Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Czy szacunek jest ważny w naszym życiu ?

W zeszłą środę – 24 maja 2017 r, Milena Jaszczyk zabrała nas w podróż do wnętrza własnych emocji. Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 164 w Łodzi uczestniczyli w ćwiczeniach oraz zadaniach służących wydobyciu negatywnych emocji i uzewnętrznieniu ich. Najtrudniejszym jednak było aby przedstawiać je w sposób kulturalny, nie urażający uczuć innych. Pod wpływem targających nami uczuć, często działamy pochopnie, działając na własną szkodę. Fragment opowiadania  z książki pt.”Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”, poruszył uczestników. Bliskie im problemy i sytuacje skłoniły dzieci to przemyśleń. Uczniowie chętnie brali udział w odgrywaniu scenek, całe zajęcia miały wymiar biblioterapeutyczny.

Łódź, 24 maja 2017

Odwiedź nas na Facebooku