Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Jak to ze lnem było?

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 112 w Łodzi zastały w bibliotece osobliwy widok. Narzędzia do tkania, kołowrotek, błękitne kwiatki i obrus. Czy to jakaś abstrakcyjna wystawa ? Pani Ela po chwili rozwiała wątpliwości- mowa będzie o pewnej roślinie. Śliczne błękitne kwiaty, które niepozornie stały w wazonie to len- z niego za pomocą pewnych technik otrzymujemy materiał, z którego powstają obrusy, pościel, odzież.

Len jest dla nas zdrowy- pani Ela poczęstowała naszych gości ziarnami tej rośliny- okazały się pyszne. Len wykorzystuje się także w branży medycznej. To bardzo pożyteczna roślinka, którą od dziś bezbłędnie rozpoznamy. Aby utrwalić sobie jej wygląd przedszkolaki na koniec otrzymały kolorowanki z wizerunkiem kwiatów lnu.

len

2 czerwca 2017