Ułóż smoka

ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Bajkostwory

Momakin po raz kolejny zabrał nas w animacyjną podróż. Warsztaty rozpoczęły się krótką historią filmów lalkowych realizowanych przez łódzki SE-MA-FOR.

Uczniowie szkoły podstawowej nr 164 w Łodzi zamienili się w projektantów lalek. Najpierw na papierze kreślili sylwetki bohaterów, których pragną stworzyć. Gdy projekty był gotowe przyszedł czas na przygotowanie pełnowymiarowych laleczek.

W ruch poszły druciki, plastelina, piórka i wielobarwne skrawki materiałów. Pomysłów było mnóstwo, a każda figurka inna. Finałem zajęć była animacja z udziałem wykonanych wcześniej postaci.

“Bajkostwory” –to tytuł warsztatów będących częścią projektu “Porusz wyobraźnię. Zagraj z nami w książkę”. Projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Łódź, dn. 23.06. 2017

Odwiedź nas na Facebooku