Spacer po bibliotece

tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Gdzie mieszka życzliwość

Życzliwość

Czym jest życzliwość, jak jej nauczyć dzieci?...zadanie nie należy to najłatwiejszych. O przejawach życzliwości rozmawiała z maluchami z przedszkola „Pomarańczowe” biblioterapeutka- Milena Jaszczyk.

Każdego dnia nawiązujemy relacje, łączące się ze sobą jak odcinki wełny w kłębku, tworząc wspólną sieć. Ważne jest, by na co dzień okazywać sobie szacunek, postępować moralnie, umieć przyznać się do błędu i przeprosić kolegę z grupy, gdy sprawiliśmy mu przykrość. Bo życzliwość to bardzo szerokie pojęcie. Nasze maluchy próbowały rozgryźć czym ta życzliwość właściwie jest. Ułatwiły to ćwiczenia i zadania, jakie przygotowała dla przedszkolaków prowadząca. Na zakończenie dzieci rysowały serduszka i wypełniały je kolorowych ryżem.

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości 🙂

Odwiedź nas na Facebooku