Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon „Ja, Tadeusz Kościuszko, przysięgam w obliczu Boga całemu Narodowi Polskiemu…” – wystawa

Tadeusz Kościuszko urodził się 4 lutego 1746 r. Do dziś pamiętamy go z historii za sprawą Insurekcji- zwanej kościuszkowską. Rozpoczęta w 1794 r. mimo bohaterskich walk, zakończyła się klęską i III rozbiorem, po którym Polska ostatecznie zniknęła z mapy. Kościuszko zmarł w 1817 roku, a jego serce spoczywa w dawnej kaplicy królewskiej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Na pamiątkę 200 rocznicy śmierci fortyfikatora, generała, a przede wszystkim Najwyższego Naczelnika Sił Zbrojnych w czasie insurekcji kościuszkowskiej, Filia Nr2 oraz Filia Nr12 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie zorganizowały wystawę poświęconą jego postaci.

Łódź, dn. 24.07.2017

Odwiedź nas na Facebooku