Ułóż smoka

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Książka w to mi graj

W dniach 21-22 IX 2017 uczniowie szkoły podstawowej  nr 164 w Łodzi wzięli udział w warsztatach ukazujących znane gry karciane oraz uczących projektowania kart przygód w oparciu o tekst literacki. Dzięki kreatywnym kartom przygód możliwe jest układanie różnych fabuł w zależności od ułożenia ich kolejności. Uczestnicy zajęć spędzili  dwa jesienne poranki na wspólnej strategii opracowywania gier na podstawie instrukcji i wskazówek prowadzącego. Dzieci bardzo zaangażowały się w zajęcia, gdyż temat gier nie jest im obcy na co dzień.  Cykl warsztatów ma za zadanie w sposób innowacyjny promować czytelnictwo za pomocą różnego rodzaju animacji. Niekonwencjonalność spotkań sprzyja wyrobieniu nawyku czytania i uatrakcyjnieniu obcowania z książką. Zajęcia przeprowadził  Sławomir Waśniewski z Akademii Kreatywnej Edukacji.

"Książka w to mi graj" to kolejna odsłona warsztatów odbywających się w ramach projektu "Porusz wyobraźnię. Zagraj z nami w książkę". Projekt ten został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Łódź, dn. 25.09.2017

Odwiedź nas na Facebooku