Ułóż smoka

ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Przygoda zwana czytaniem –Kornel Makuszyński

„Mądrym być, to wielka sztuka,
Ale dobrym – jeszcze większa!”
Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki / Kornel Makuszyński

Te mądre słowa wypowiedział jeden z najpopularniejszych i najpoczytniejszych pisarzy – Kornel Makuszyński. Znany z poczucia humoru autor napisał takie lektury szkolne jak „Szatan z siódmej klasy” czy „Awantura o Basię”. Starsze pokolenie na pewno pamięta niezwykle popularne „Przygody Koziołka Matołka” i „Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki”. Chcemy aby i obecne pokolenie  wiedziało kim był pan Kornel, stąd też październikowy poranek baśni poświęciliśmy przybliżeniu sylwetki i twórczości tego właśnie autora. Przedszkole miejskie Nr 112 stawiło się u nas w piątkowy poranek, by posłuchać fragmentów przygód słynnego koziołka, a następnie…dopisać dalsze losy uroczego zwierzaka. Dzieci z niezwykłym zapałem wzięły się do pracy, wysyłając (nie wiedzieć czemu) koziołka w kosmos. Może kiedyś powstaną przygody koziołka-astronauty… A póki co zachęcamy starszych i młodszych do sięgnięcia po tytuły autorstwa Kornela Makuszyńskiego.  U nas ci ich dostatek i z przyjemnością udostępnimy je naszym czytelnikom. Zapraszamy!

10 października 2017

Odwiedź nas na Facebooku