Przygoda zwana czytaniem- Anna Casalis

ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Przygoda zwana czytaniem- Anna Casalis

„Przygoda zwana czytaniem…” to cykl spotkań, mających na celu przybliżenie naszym najmłodszym gościom sylwetek oraz twórczości pisarzy literatury dziecięcej.  Nasze styczniowe spotkanie z dziećmi z przedszkola miejskiego nr 151 w Łodzi  poświęcone zostało Annie Casalis. Włoska autorka książek dla dzieci ukończyła literaturę współczesną na uniwersytecie w Mediolanie. Publikowała teksty edukacyjne, m.in. innowacyjne opracowania do uczenia dzieci muzyki. Od kilku lat, po rezygnacji z pracy edukacyjnej, zajmuje się tylko pisaniem książek dla dzieci. Naszym milusińskim znana jest z takich tytułów jak: „Bajeczki na dobranoc” „Dobranoc mamo” czy „Strażacy”. Anna Casalis podbiła serca dzieci serią o przygodach małej myszki. Mowa oczywiście o Tupciu Chrupciu, którego przygody przełożyła na język polski Eliza Piotrowska.  Urocza myszka w każdej książeczce przeżywa przygodę i uczy się czegoś nowego.  Ciekawych dalszych losów Tupcia Chrupcia zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki, gdzie znajdą Państwo te oraz wiele innych przygód małej myszki.

Łódź, dn. 11.01.2018

Odwiedź nas na Facebooku