Tegoroczna zima zawiodła na całej linii. Nie ma śniegu, czyli nie można ulepić bałwana ani pozjeżdżać z górki na sankach. Kiedy dzieci się nudzą to przychodzą im do głowy różne niesamowite  pomysły niekoniecznie bezpieczne. No właśnie – czy można coś zrobić żeby było jednocześnie i bezpiecznie i ciekawie? Można. Postanowiłyśmy przekonać o tym dzieci z PM nr 12. Najpierw przedszkolaki wysłuchały fragmentów z książki “Bezpiecznie przez życie” R. Dąbrowskiej, a następnie porozmawialiśmy sobie o tym jak  należy zachowywać się podczas zabaw, żeby nie wydarzyło nam się nic złego.

1 3

Druga część zajęć rozpoczęła się od przeczytania książeczki “Tosia i pudełko” A. Loth-Ignaciuk oraz “Niebieskiej przygody klowna Pyzola” I. Czarkowskiej z której dzieci dowiedziały się co można zrobić z wydawałoby się niepotrzebnych przedmiotów (butelek plastikowych, tekturowych rolek, szarego papieru). Okazało się, że wykorzystując dodatkowo groch, taśmę klejącą, kolorowy papier, bibułę i mazaki można zrobić ciekawe instrumenty muzyczne i zabawki. Przykłady takich przedmiotów oglądały dzieci na wystawce, a następnie same zrobiły podobne. Powstały ośmiorniczki, lornetki i Minionki, które powędrowały później z dziećmi do ich domów.

2 4

EB