Wielkanoc – święta, które nadchodzą wiosną. Czas kiedy obrzędy religijne, tradycja ludowa i przyroda łączą się w jedno. To najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie, dlatego ważne jest, żeby dzieciom już od najmłodszych lat przekazywać tradycyjne wartości.

Znalezione obrazy dla zapytania koszyczek wielkanocny

My także w naszej bibliotece przygotowałyśmy dla przedszkolaków z PM nr 12 pogadankę o tradycjach i zwyczajach związanych z Wielkanocą. Dzieci dowiedziały się o znaczeniu Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia, rozmawialiśmy o tym co powinno znaleźć się w koszyczku ze święconką, o tradycyjnych potrawach świątecznych, szukaniu wielkanocnego zajączka i o śmigusie-dyngusie. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania A.M.G. Schmidta “Julek i Julka”, którego bohaterowie szukali w ogrodzie ukrytych pisanek, a następnie same miały za zadanie odszukać ukryte wśród książek tekturowe pisanki. Starszaki łącząc ponumerowane punkty, odkrywały co znajduje się na obrazku. Zajęciom towarzyszyła wystawka świąteczna.

3  2

EB