Chociaż do wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, warto było przypomnieć naszym sympatycznym przedszkolakom z PM nr 12 na jakie niebezpieczne sytuacje mogą być narażeni w domu, na ulicy i podczas wakacyjnego wypoczynku. Wiadomo bowiem, że kiedy dzieci mają zbyt dużo wolnego czasu to różne niesamowite pomysły przychodzą im do głowy. Okazało się jednak, że dzieci bardzo dobrze pamiętały z poprzednich lekcji bibliotecznych czego nie należy robić w domu, żeby czuć się bezpiecznie, a o tym jak nie należy zachowywać się na ulicy przypomniał im wiersz Wandy Chotomskiej “Pies z ulicy Bałamutów”.

Podczas zajęć największą uwagę poświęciliśmy na bezpieczeństwu podczas wakacyjnych wyjazdów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. dlaczego nie należy wchodzić do wody bez opieki, jak należy ubrać się na plażę, a jak w czasie wyprawy w góry czy do lasu, dlaczego nie wolno głaskać obcego psa i jak zachować się w czasie burzy. Jako przestrogi, aby nie oddalać się od opiekunów, dzieci wsłuchały opowiadania P.Bourgeois “Franklin gubi się w lesie”.  Zajęcia zakończyły się kolorowaniem wakacyjnych obrazków.

a1 b1 c   d1

EB