23 lutego bibliotekę odwiedzili uczniowie III klasy SP nr 26, aby obejrzeć przedstawienie kukiełkowe o tym wiele mówiącym, choć nieco przydługim tytule.

Najważniejsze, to zdobyc dobre miejsce         Maciek, zajączek, misiu, wilk, lis i krowa w jednej osobie, czyli Waldemar Presia, aktor Teatru Autograf        Maciek, zajączek i misiu -  główni bohaterowie spektaklu

Dzieci z uwagą śledziły dramatyczną akcję, która na szczęście dobrze się skończyła a morał wynikający z bajki, że najlepszych przyjaciół poznaje się w biedzie, na pewno nie raz odczują na własnej skórze.

Zmartwiony Maciek szuka ratunku u przyjaciół Zwierzęta głowią się, jak pomóc chłopcu Mediator króliczek w akcji

Dodatkową atrakcją dla młodych widzów było bardzo bliskie (głównie ze względu na warunki lokalowe) obcowanie z aktorami. Zachęceni przez nich spróbowali, jak to jest po drugiej stronie sceny.

Można było dotknąć i pobawić się kukiełkami Teraz role się odwróciły Młodzi na start !

Na koniec zrobiono wspólne zdjęcie a p. Waldemar Presia składał dzieciom na pamiątkę swój autograf.

Po przedstawieniu Każdy chciał mieć zdjęcie z aktorem i cenny autograf

Młodzież musiała być pod wrażeniem, bo po kilkunastu dniach dostarczono nam rysunki ilustrujące przeżytą przygodę.

Prace plastyczne dzieci, inspirowane obejrzaną bajką