Każde  działanie  Urzędu  Miasta  skierowane  do  nas  cechuje  element całkowitego zaskoczenia  z  klauzulą natychmiastowej wykonalności. Tak było i tym razem. W ciągu kilkunastu  minut  miałam  odpowiedzieć  na  przysłany  w  końcu stycznia  e-mail,  które  z  proponowanych  przez  Wydział  Zdrowia  UMŁ  około  dziesięciu  tematów chciałabym zrealizować  w naszej bibliotece.

Wybrałam  szybko cztery, po czym czekałam jak ten żółw na pustyni  jeden miesiąc, drugi,  trzeci  …  Kiedy  już  nabrałam pewności, że  nic się  nie  wydarzy, w połowie maja przyszła wiadomość.   Bez  żadnego  wcześniejszego  porozumienia przydzielono mi jeden z tematów (“Pamięć i koncentracja”) i termin  spotkania – niemalże z dnia  na dzień.  Na szczęście udało mi  się  wynegocjować  korzystniejsze  warunki  i  7 czerwca gościłyśmy  w naszej bibliotece  p. Monikę Kałużkę, psychologa z Fundacji “Subvenio”.

Nie będę opisywać przebiegu warsztatów, bo b. dokładnie zrobiły to koleżanki z Filii nr 5, które kilka dni wcześniej miały takie samo spotkanie. Dodam tylko, że od nas też wszyscy wyszli bardzo zadowoleni a w testach wypadlibyśmy dużo lepiej, gdyby p. Sz. nie zapomniał okularów.

Informacje wstępne na temat funkcjonowania naszej pamięci Rozwiązywanie przygotowanych przez prowadzącą testów  Myślenie nie boli

PS

Podobne działania  są bardzo potrzebne i wdzięczne jesteśmy UMŁ, że pomyślał o naszych seniorach, ale współpraca byłaby przyjemniejsza, gdyby wymianie informacji nie towarzyszył niepotrzebny pośpiech. To tak ku pamięci.