Kolejna lekcja z cyklu  “Debaty dla Najmłodszych”  poświęcona była działaniom państw UE, zmierzającym do ograniczenia zanieczyszczeń środowiska naturalnego człowieka.

Prowadzący  “debatę”  wyświetlał  przykłady  niekorzystnych  zmian zachodzących w przyrodzie, spowodowanych najczęściej rozwojem przemysłu a nierzadko ludzką bezmyślnością. Dzieci (kl. III ze SP nr 26) obejrzały skutki zmian klimatycznych (topnienie lodowców, kwaśne deszcze), zanieczyszczenia powietrza (smog) czy  zwykłej głupoty i niefrasobliwości dorosłych – dzikie wysypiska, pożary przy wypalaniu traw itp.

Na szczęście podobne obrazki nikogo już nie dziwią       Niektórzy byli przygnębieni stanem naszego środowiska

Tym razem dzieci były wyjątkowo dobrze przygotowane do dyskusji (magiel z ochrony przyrody zrobił swoje) i spotkanie było tylko ugruntowaniem wcześniej zdobytej wiedzy.