lem

Teatr „Pinokio” w Łodzi zaprasza dzieci wraz z rodzicami na inscenizacje prozy Stanisława Lema. Performatywne czytania "Bajek robotów" są projektem zorientowanym na alternatywne odczytanie prozy S. Lema. Obrazy na scenę przenoszą studentki wydziałów reżyserii z państwowych uczelni wyższych.

Najbliższe performatywne czytania „Bajek robotów” S. Lema:

24 października 2015r., sobota, godz. 18.00 „Maszyna Trurla”

Teatr Pinokio w Łodzi, ul. Kopernika 16

WSTĘP WOLNY po wcześniejszej rezerwacji miejsc: rezerwacje@teatrpinokio.pl ; tel. 42 6366690

reżyseria: Katarzyna Lesisz (Szkoła Filmowa w Łodzi)

czytają i performują: Hanna Matusiak, Małgorzata Krawczenko, Ewa Wróblewska i Łukasz Batko

27 listopada 2015r., piątek, godz. 16.00 „Wielkie lanie” + „Jak ocalał świat”

reżyseria: Daria Kopiec (Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie)

czytają i performują: Hanna Matusiak, Łukasz Batko i Piotr Osakaudio

27 listopada 2015r., piątek, godz. 18.00 „Bajka o maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła”

reżyseria: Ewa Drzewiecka (Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi)

czytają i performują: Krzysztof Ciesielski, Danuta Kołaczek, Włodzimierz Twardowski

Inscenizacje można również śledzić na żywo poprzez kanał internetowy Teatru Pinokio oraz na antenie Radia Łódź – linki do pobrania ze strony internetowej Teatru „Pinokio” w Łodzi.