Po odbytym dzisiaj spotkaniu z przedszkolakami chciałabym polecić Koleżankom  trzy świeżo zakupione książeczki edukacyjne skierowane do najmłodszych. Są to:

Posłuchaj, mały ! - Steve Smallman i Gill McLean  Jak złapać spadającą gwiazdę - Heidi i Daniel Howarth  Albert i Karolina - Malachy Doyle

Każda z nich jest ładnie ilustrowana i w interesujący sposób opowiada o przygodach swoich czworonożnych bohaterów. To, co wyróżnia je od innych tego typu lektur, to zawarte na ostatniej stronie gotowe propozycje zabaw i rozmów     z dziećmi, dotyczące przeczytanej treści. Skraca to ewidentnie czas poświęcony na przygotowanie się do lekcji i poszerza spektrum naszych możliwości.

My na pierwszy ogień wzięłyśmy książeczkę “Posłuchaj, mały !”.

01  02 03

Po raz pierwszy ze względu na frekwencję dzieci pracowały w komfortowych warunkach.

04         05

W wyniku burzliwej dyskusji na temat zachowania piesków powstały ich portrety, w większości abstrakcyjne.