W ramach projektu “Kapslowe gry i zabawy”  edycja 2016, realizowanego przez MBP Łódź – Polesie  a współfinansowanego przez UMŁ 6 maja odbyły się u nas warsztaty profilaktyczno – psychologiczne pt. “Świat emocji. Sposoby rozwiązywania konfliktów”. Prowadziła je p. Marlena Wajszczyk     z Firmy Szkoleniowej Specjalizacja Edukacja, a słuchaczami były dzieci  w  wieku od  6 – 13  lat z TPD przy ul. Ogrodowej 28.

Powitała wszystkich p. Dorota Tarnowska

Świat emocji 1 Świat emocji 2

Próba  ustawienia  wszystkich  według  wzrostu  bez  porozumiewania  się  oraz przydzielenie  pierwszego zadania  –  podział na dwie grupy  w celu zbudowania   wieży ze starych gazet.

Świat emocji 3 Świat emocji 4

Było z tym trochę roboty, ale dzięki twórczej współpracy w końcu wieże stanęły.

Świat emocji 5 Świat emocji 6

Kolejnym zadaniem było wypisywanie na płatkach kwiatka tego, co dzieci         lubią najbardziej. Mnie zauroczył wpis: Lubię, kiedy som moje urodziny.

Świat emocji 7                               Praca ta okazała się bardzo wyczerpująca

Świat emocji 8 Świat emocji 9

Kolejnym zadaniem było wyplątywanie się ze sznurkowych kajdanek.

Świat emocji 11 Świat emocji 12

Tylko niektórzy wpadli na pomysł, jak to zrobić.

Świat emocji 13 Świat emocji 14

Na zakończenie po tych wszystkich zmaganiach był poczęstunek.

W  trakcie  warsztatów  ujawniły się między uczestnikami różne, oględnie mówiąc, animozje. Na szczęście prowadząca była fachowcem od rozwiązywania konfliktów, dzięki czemu ofiar w ludziach nie było.