Szlachetne zdrowie ...

Od tego, co jesz i pijesz zależy, jak długo żyjesz

Na dzisiejszym spotkaniu z klasą II SP nr 26 była rozmowa na temat zdrowia. Wyróżniliśmy pojęcie zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego i duchowego.

Systematyzujemy pojęcia

Dzieci z uwagą słuchały jak ważny jest w naszym życiu ruch, sport i wypoczynek. Poruszony był również temat higieny oraz zdrowej żywności.

Praca w grupach IPraca w grupach II

Następnie dzieci po podzieleniu ich na grupy wpisywały na kolorowych listkach co kojarzy im się ze zdrowym stylem życia. W ten sposób powstało “zdrowe drzewko”.

Zdrowe dzewko życiaCo sprzyja zdrowiu

Na sąsiednim arkuszu wpisywano kto lub co pomaga nam zachować właściwą kondycję.

Na zakończenie zajęć były ćwiczenia z kinezjologii edukacyjnej, pomagające w integracji ciała i umysłu oraz współpracy obu półkul mózgowych.

Ćwiczenie z kinezjologii - PtakĆwiczenia z kinezjologii - Drzewo

Gwarantujemy, że te i inne pokazane ćwiczenia z kinezjologii wykonywane systematycznie oraz stosowanie się do zaleceń zdrowego trybu życia gwarantują  długowieczność, a póki co same szóstki na świadectwie.