W ramach projektu “Kapslowe gry i zabawy”  edycja 2016, realizowanego przez MBP Łódź – Polesie, a współfinansowanego przez Urząd Miasta,  10 czerwca odbyły się u nas kolejne warsztaty prowadzone przez      p. Marlenę Wajszczyk, tym razem na temat profilaktyki uzależnień. Słuchaczami były dzieci  w  wieku od  6 – 15  lat z TPD przy ul. Ogrodowej 28 i ze Stowarzyszenia Społecznie Zaangażowani, mieszczącego się przy ul. 1-go Maja 40.

Na początek były ćwiczenia integrujące grupę (wygibasy przy jednoczesnym trzymaniu się za splecione ręce).

Następnie próba wciągnięcia dzieci do dyskusji na temat różnych uzależnień, ale uczestnicy trzymali się mocno i nie przyznawali do żadnych nawyków, szkodliwych przyzwyczajeń, o nałogach nie wspominając. Mimo stosowania przez p. Marlenę podchwytliwych ćwiczeń (zdjęcia poniżej), niczego wykryć się nie dało. Może byli po prostu za młodzi.

Na koniec zajęć dzieci miały za zadanie umieścić się na “Drzewie przeżycia”. Rzecz jasna, wszyscy widzieli się na samej górze.            I niech tam zostaną.5