W piątek 8 lipca ponownie odwiedziły nas dzieci z TPD przy ul. Ogrodowej 28. Tym razem przyszły na warsztaty terapeutyczne, ostrzegające przed złymi nawykami. Poprowadziła je pani Milena Jaszczyk z Filii nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź – Polesie.

Zapoznanie dzieci z treścią zajęć

Po krótkim wstępie na temat złych przyzwyczajeń i nałogów pani Milena zapoznała obecnych z treścią opowiadania Małgorzaty Strękowskiej – Zaremby “Adaś ma nałoga”.

Dzieci wczuły się w postać głównego bohatera i usiłowały pomóc mu rozwiązać nurtujące go problemy.

Rysowanie konturów Adasiai Adasiowej

Jednym ze sposobów było wypisanie na konturze narysowanego “Adasia” jego zgubnych nałogów. To najbardziej chyba unaoczniło uczestnikom, że sami również stykają się z niektórymi z nich na co dzień.

Tak wyglądają osoby uzależnioneze złymi nawykaminie dbające o siebie

Warsztaty były realizowane przez MBP Łódź – Polesie w ramach projektu “Kapslowe gry i zabawy” edycja 2016, współfinansowanego przez UMŁ.