Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą poświęconych zwiedzaniu biblioteki oraz zapoznawaniu się z jej kulturalnooświatową działalnością.

Dzisiaj jako pierwsi odwiedzili nas starsi przedszkolacy, którzy najpierw obejrzeli wszystkie pomieszczenia a następnie uczestniczyli w urozmaiconych zajęciach.  Było więc czytanie fragmentów bajek i zgadywanie ich tytułów, losowanie pytań    z naprowadzającymi wyrazami i zabawa w wyliczanki.

Losowanie pytania

Pierwszy ochotnik do zdobycia nagrody. Niestety, nie powiodło się, ale inni mieli więcej szczęścia.

Pamiątki z biblioteki

Za najlepsze odpowiedzi dzieci otrzymały ołówki z przyczepionymi do nich kukiełkami a pozostali zakładki  do książek.

Przeglądanie książeczekCo my tu mamy

Po zgadywankach dzieci dostały do przeglądania książeczki, które mamy nadzieję przyjdą wkrótce wypożyczyć.

Jeszcze tu przyjdziemy

W oczekiwaniu na resztę wycieczki.